FANDOM


XII Miedziowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Legnicy
Ranga wystawy krajowa
Organizator Związek Kynologiczny w Polsce oddział Legnica
Data 03 sierpnia 2008
Miejsce wystawy Stadion Sportowy w Legnickim Polu
ul. K.D.Asama
Best In Show Petit Basset Griffon Vendeen
(nr kat. 550)
BIS Juniorów Pudel Duży Biały
(nr kat. 783)
BIS Szczeniąt Springel Spaniel Angielski
(nr kat. 666)
BIS Weteranów Shih-Tzu
(nr kat. 805)
BIS Ras Polskich Chart Polski
(nr kat. 827)

XII Miedziowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się 3 sierpnia 2008 w miejscowości Legnickie Pole. Organizatorem wystawy był ZKWP oddział Legnica.

Wyniki konkurencji finałowych Edytuj

Best In Show Edytuj

Sędzia: Karel Horak

Best of Group Edytuj

  • Grupa I sędzia - Krystyna Jezienicka-Kulik
    • lokata I – owczarek francuski briard (nr kat. 39)
    • lokata II – owczarek niemiecki (nr kat. 68)
    • lokata III – polski owczarek niznny (nr kat. 85)
  • Grupa II sędzia – Magdalena Kozłowska
    • lokata I – sznaucer olbrzym czarny (nr kat. 314)
    • lokata II – owczarek środkowoazjatycki – (nr kat. 262)
    • lokata III – sznaucer miniatura – (nr kat. 297)
  • Grupa III sędzia – Stanislav Bucko (SK)
    • lokata I – yorkshire terrier – (nr kat. 440)
    • lokata II – airedale terrier (nr kat. 324)
    • lokata III – west hidhland white terier (nr kat. 411)
  • Grupa IV sędzia – Aleksander Skrzyński
    • lokata I – jamnik długowłosy króliczy (nr kat. 445)
    • lokata II – jamnik szorstkowłosy standard (nr kat. 463)
    • lokata III – jamnik szorstkowłosy króliczy (nr kat. 455)
  • Grupa V sędzia – Katarzyna Fiszdon
    • lokata I – chow-chow (nr kat. 482)
    • lokata II – basenji (nr kat. 480)
    • lokata III – akita amerykańska (nr kat. 471)
  • Grupa VI sędzia – Wojciech Burski
    • lokata I – Petit Basset Griffon Vendeen (nr kat. 550)
    • lokata II – basset hound (nr kat. 508)
    • lokata III – beagle (nr kat. 512)
  • Grupa VII sędzia – Marlena Jakubowska
    • lokata I – seter irlandzki (nr kat. 575)
    • lokata II – seter angielski (nr kat. 568)
    • lokata III – pointer (nr kat. 566)
  • Grupa VIII sędzia – Viva Maria Soleckyj-Szpunar
    • lokata I – golden retriever – (nr kat.611)
    • lokata II – springer spaniel angielski ( nr kat. 668)
    • lokata III – labrador retriever –(nr kat. 652)
  • Grupa IX sędzia – Joanna Szczepańska-Korpetta
    • lokata I – pudel miniaturowy – (nr kat. 788)
    • lokata II – shih-tzu – (nr kat. 800)
    • lokata III – pudel toy – (nr kat. 794)
  • Grupa X sędzia Petr Rehanek (Cz)
    • lokata I – chart rosyjski borzoj – (nr kat. 830)
    • lokata II – chart afgański – (nr kat. 820)
    • lokata III – chart polski – (nr kat. 827)

NAJPIĘKNIEJSZE SZCZENIĘEdytuj

Sędzia: Monika Kuriata-Okarmus

  1. Springel Spaniel Angielski – Zajac Mateusz, Leszno (nr kat. 666)
  2. Pudel Duży Biały – Danuta Marcinkiewicz, Wrocław (nr kat. 782)
  3. Polski Owczarek Podhalański – Janusz Zacharewicz, Wrocław (nr kat. 91)

NAJPIĘKNIEJSZY JUNIOR Edytuj

Sędzia: Viva Maria Soleckyj Szpunar

  1. Pudel Duży Biały – Dana Kovarikova, Czechy (nr kat. 783)
  2. Alaskan Malamute – Piotr Jurkiewicz, Wrocław (nr kat. 475)
  3. Basset Hound – Teresa Antoni Rupniewscy, Jelenia Góra(nr kat. 508)

NAJPIĘKNIEJSZY WETERAN Edytuj

Sędzia: Wojciech Burski

  1. Shih-Tzu – Małgorzata Patalas, Wrocław (nr kat. 805)
  2. Sznaucer Miniaturowy – Halina Janiszewska, Wrocław (nr kat. 310)
  3. Golden Retriever – Elzbieta Federowicz, Wrocław (nr kat. 612)

NAJPIĘKNIEJSZY PIES UŻYTKOWY Edytuj

Sędzia: Aleksander Skrzyński

  1. Golden Retriever – Agata Ornat-Kurowska, Kraków (nr kat. 611)
  2. Jamnik Szorstkowłosy Standard – Ina Agnieszka Małeckie, Oborniki (nr kat. 463)
  3. Gończy Polski – Barbara Nieckarz, Wrocław (nr kat. 548)

NAJPIĘKNIEJSZY PIES RAS POLSKICH Edytuj

Sędzia: Petr Rehanek

  1. Chart Polski – Nadia Humska, Głogów (nr kat. 827)
  2. Gończy Polski – Barbara Nieckarz, Wrocław (nr kat. 548)
  3. Polski Owczarek Nizinny – Ewa Janusz Mółl, Wrocław (nr kat. 85)

NAJPIĘKNIEJSZY PIES ODDZIAŁU LEGNICKIEGO Edytuj

Sędzia: Katarzyna Fiszdon

  1. Pointer – Wiktoria Stępień, Lubin ( nr kat. 566)
  2. Terier Szkocki – Dorota Kołodziej i Janusz Sitarek, Legnica ( nr kat. 397)
  3. Chiński Grzywacz – Magdalena Kućko, Legnica ( nr kat. 757)

Źródło Edytuj

Artykuł do rozbudowy Ten artykuł wymaga rozbudowania, jeśli możesz, uzupełnij go.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki