FANDOM


Piotr Kartawik - pułkownik wojska polskiego, kynolog, hodowca psów. W 1959 roku zajął się rekonstrukcją rasy Ogar polski zakładając hodowlę "Z Kresów" i sprowadzając z Litwy trzy psy BURZANA, ZORKĘ oraz CZITĘ.

Znak Roboty Drogowe Ten artykuł wymaga rozbudowania, jeśli możesz, uzupełnij go.Dużo nieścisłości w dotychczasowym zapisie. Psy zostały sprowadzone nie z Litwy a z Białorusi. W sumie sprowadzono pięć a nie trzy psy i to w szczególny sposób. Ponieważ był problem z odprawą celną, psy do przesiedlenia na teren Polski zostały przygotowane w sposób trudny do wyobrażenia. Po zakupie sześciu psów, przez okres około około tygodnia były one karmione w samochodzie. Po porządnych ich przegłodzeniu, auto "karmnik" podjechało do odprawy celnej i tam zostało odprawione na stronę polską. W tym czasie wypuszczono psy z innego auta i te pędem ruszyłu w strone auta "karmnika". Jeden z nich został zatrzymany przez celników ale pozostałych pięć przedostało sie do Polski. Tak zaczęła się odbudowa tej rasy na terenach polskich. Później dokupiono (już oficjalnie) jeszcze jednego psa.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki