FANDOM


Silky terier

Szczeniak

Australian Silky Terrier powstał w 1820 roku, przez połączenie Dandi Dinmont teriera z Jack Russel terierem. Piesek ten został wyhodowany w XIX wieku, a wzorzec jego ostatecznie ustalono dopiero w 1962r.

Osobowość psaEdytuj

Silky terrier jest psem obdarzonym niezwykle wesołym temperamentem, inteligentnym, uczuciowym i bezgranicznie oddanym swojemu właścicielowi, nie zatracił on instynktu psa myśliwskiego i uwielbia tępić gryzonie.

WyglądEdytuj

Sierść, która mieni się wieloma kolorami (złotem, srebrem, czernią oraz błękitem) nie wymaga od właściciela kłopotliwej pielęgnacji i nie jest ona uciążliwa. Nie zrzuca sierści.

Szczeniaki mają umaszczenie czarno-brązowe, które dopiero z wiekiem zmienia się na srebrne.

WaloryEdytuj

Nie jest głośny, szczeka tylko, gdy sytuacja tego wymaga. Jest to piesek który nie przysparza problemów w wychowaniu, szybko przyswaja wiedzę jak również nie bywa on złośliwy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki